10 Ara 2012

blogger ablaları ,teyzeleri.abileri oğluşum size el salladı birde selam yolladı:)

şimdi nereden başlamalıyım?? kendimi en iyi en doğru nasıl ifade edip anlatabilirim!..anlattıklarım gerçek anlamda duygu olarak size geçer mi? ya da kaç kişi beni gerçekten anlar anlayabilir?? benim için kolay olmayan bir süreçti..
.AMA MEVLAM NEYLER!..NEYLERSE GÜZEL EYLER..

izmir'den döndüğümde evime ve eşime kavuşmanın sıcaklığını yaşarken..bir şüphe üzerine aldığım teste pozitif çıkmıştı!..işte bu kısmı nasıl anlatacağımı bilmiyorum ya:(( ne sevinçten dört köşe olup sevinç çığlıkları atabiliyorsunuz  ne de ağlayabiliyorsunuz..
olduğunuz yerde kalmak ,donmak tüm duyguların üşüştüğü ama sizin hangi eylemi gerçekleştireceğinizi bile bilmediğiniz yoğun ve karmaşık duygular..daha ilk bebeğimi kaybetmenin acısı ve şokunu atamamışken..bu neyin nesiydi şimdi? vakit erkendi henüz. ama ya bunuda kaybedersem?? etrafımdaki sevenlerimle çabuk toparlandım.birde yapımdan kaynaklanan güçlü olmanın verdiği etkenler.beni çabuk döndürdü ama bu 2.kaldıramam.bu kadarda güçlü değilim.hani bu sefer gerçekten dibe vururum:(( enkazımı kim nasıl toplar hiç bilmiyorum..çünkü ben artık toplayamam bunu biliyorum...
2 ye bölünmüşsünüz bir yanınız sevinç çalkantılarıyla kıpırdarken!..bir diğer yanınız soru ağları örmüş soruların cevaplarını alamayınca endişe,korku,panik ve tüm bunların sende yarattığı  ruh hali..


emin olmak için gidilen dr da sıra bana geldiğinde ölecektim neredeyse..kalbim çok hızla çarpmaya ,ellerim terlemeye başladı ve yüzümü bir ateş sardı..ayaklarımın bağı çözüldü oracıkta yığılıp kalacaktım..bunu farkeden dr beni bir sandalyeye oturtup sakinleşmem için bekledi..tansiyon 16/11.. evet hamileydim..ama çok erken değilmiydi? ve sağlıklımıydı? ama sorduğum sorulara kısa ve kestirme cevaplar alıp eve döndüm
ama içimdeki korku ve endişe asla peşimi bırakmıyordu.. her gittiğimde dr bebeğin ölmüş diyecek sanıyorum ve bu yüzden pisikiyatriye ordan pisikolağa çıktım:(((

1 hafta sonra devlet hastanesine gittiğimde dr trans vajinal us istemiş ve istem kağıdının altına missed abortus yazıp 3 soru işareti koymuş..(
 bakınız)   bozulmuş gebelik     işte kortuğum başıma gelmişti:(( hastaneye benimle gülem zuzum gelmişti.onun bu sıralar üzülmemesi lazım şu 6 ayı üzülmeden geçirmesi lazım..kendimi toparladım hadi funda'cım yaparsın gülem için yap dedim ve çıktım odadan.zavallım rengi falan atmış telaş içersinde beni bekliyor bu yüzündeki her mimik ve ifadeden o kadar belli ki..'' canım ultasonografiye gircez'' dedim.gün falan almadık dr ufacık bir kağıda bastığı kaşeyle dışarıki bekleme salonunda beklemeye başladık..sıra numarası verildi..durumun aciliyeti çok önemli ki gün falan almadan direk gireceğim.

ahh ben ne talihsizim ağlamak istiyorum hıçkırarak avazım çıktığı kadar bağırarak..ama bunu bastırmak bir damla akmasın diye o kadar çok kasıyorum ki kendimi.ben bitmiş olabilirim ama yanımda daha 23 yaşında gencecik bir kız var ve onu etkilemeden üzmeden bu işin üstesinden gelmeliyim..yapabilrsin funda..
15 -20 dk sonra içerki kısıma girdik bekleme orada başladı..neyse 5 kişi alındık içeriye..sıra bana geldiğinde bebek ölmüş tahliye diyecek bu belli istem kağıdında o yazıyor. ama gülem'e durumu çaktırmadan buradan çıkmanın planlarını tasarlıyorum kafamda..ben bunları düşünürken

dr ''funda hanım dr tanısı değil kalbi atan canlı bir bebek var''dedi ben şaşkınlık ve şokla sesim baya yüksek çıkmış:) dr da güldü..ama dur dedi!..hatta ikiz embrio var deyince bacaklarım titremeye başladı.işte o an bıraktım kendimi ağladım...lakin tek kese içersinde biri 6 hafta 6 günlük biri 8 hafta 4 günlük?? avrupada böyle bir olay yaşanmış kadın kocasından hamile kalmış ve bir zaman sonra tecavüze uğramış ondanda hamile kalmış?? dr telefon açıp kadın doğum uzmanını çağırdı..kadın doğum uzmanına gösterdi..kadın doğum uzmanı başka bir dr aradı 3 dr başımda izliyorlar ve kendi aralarında yorum yapıyorlar..dediklerine göre''küçük olan küçülür yok olur gider büyük olan devam eder ya da her ikiside devam eder.bana açıklama yapan yok!.. tam 55 dk içerdeyim ve beni not aldılar seni takip edeceğiz  dediler..

dışarıya çıktığımda içerde uzun kaldığımdan bayağı korkmuş ve telaşlanmış olan gülem elleri titriyordu yavrum.dedim ''ikizmiş'' o esnada gülem'in annesi çiçek annem aradı.anlattık durumu ama benim sesim tedirğin ve endişeli gelmiş anama..siz durun ben sizi arayacağım deyip kapadı telefonu..15 dk sonra yüzüncü yılda bir dr  ismi ve adresi verip bizim oraya gitmemizi söyledi.koştur koştur gittik..durumdan dr bahsettik
yaptığı incelemede öyle bir şey olmadığını bir tek bebek olduğunu söyledi. hatta kendimiz bile gördük..o kadar bariz ve netti ki görüntü..ve dr bu kadar mı tatlı olur kadının yüzüne bak sakinleş..uzun bir sohbett ettik o kadar iyi gelmişti ki bana..konuşması ,sakinleştirmesi  aynı zamanda bilinçlendirmesi..dışarıya çıktığımızda gülem'de aynı enerjiyi almış dr dan..telefon ısrarla çalmakta..antalya'ya geldiğinde durumdan haberi olan ve espiri kaynağımız olan''3ay önce bizde sıkıntılar vardı sen hamileydin.bizde yine sıkıntılar ve sen yine hamilesin değişen bir şey yok''diyen

gülen aramaktaydı..haklı 1:30daydi randevumuz ama saat 5'i geçmişti..bir solukta anlattım olan biteni..


doktordan çok memnun kalıp çok mutlu sakinleşmiş olarak ayrıldığımdan.. dr tercimimi yapmış oldum...cinsiyetinide öğrendik erkek..şimdilik herşey yolunda gidiyor..bebişimizi sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin rabbim.sizlerde dua edin olur mu?

teyzeleri,ablaları oğluşum size el salladı ve selam yolladı..

29 yorum:

 1. ayyy onun o küçücük parmaklarını yerim ben yaa nasılda kaldırmış ellerini el sallıyor allah kolay doğumlar nasip etsin analı babalı büyütsün

  YanıtlayınSil
 2. Canııım fındığım; kalmadı artık sırrımız; laf arasında paslaşmalarımız :) Zaman tuneline girmiş gibi hissettim. Daha dün gibi olan her şey aslında ne kadar zaman almış. Her şeyin yolunda gitmesinden ne kadar büyük bir memnuniyet duyduğumu biliyorsun. Sen güçlü, sevimli, sempatik, deli, durduğu yerde duramayansın ya; oğlum Deniz de öyle olacak; attığı tekmelerden belli.
  Sizi çok sevip öpüyorum. Allah analı babalı ve sağlıklı büyütsün; onun acısını göstermesin size.
  Sınavdı diye düşünüyoruz ya hep; sen geçtin. Öpüyorum ikinizi de..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet kalmadı:) her daim yanımdaydın..ve yanımda olmaya devam ediyorsun.seviyoruz seni deli kadir ve ben:))

   Sil
 3. Ay ne güzel bir haber tebrik ederim canım !!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. smilenacım yaşadığım acıdan sonra.en güzel şeydi.hemde bu kadar kısa sürede..teşekkür ederim.

   Sil
 4. Çok sevindim çok... Analı babalı sağlıklı büyüsün...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. aysema öğretmenim; amin inşallah.çokk teşekkür ederim..

   Sil
 5. Allah analı babalı büyütsün sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin, tebrikler...

  YanıtlayınSil
 6. Öyle mutlu oldum ki. Rabbim sağlıkla ve mutlulukla kucağına almayı nasip etsin canım. Evinizin neşe kaynağı olsun. Allah (c.c.) tamamına erdirsin. Hayırlısıyla çok güzel geçirirsin inşallah hamilelik dönemini. Dualarım seninle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. okuyan'ım sen benim mutluluğumu görsen..her karanlığın ardından bir ışık doğuyor..amin canım çok teşekkür ediyorum çok..

   Sil
 7. okurken çok etkilendim fundacım... blogumda hiç bahsetmedim ama temmuz ayında ben de bi düşük yaşadım,korku ve kaygılarını okurken yüreğim cız etti inan...ve samimiyetle söylüyorum ki senin adına çok sevindim sonuca:) hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla kucağına al bebeğini inşallah:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :(( üzüldüm şimdi.ne kadar ağır bir acı olduğunu biliyorum.çok teşekkür ederken rabbim inşaşlah en kısa zamanda seninde yüzünü güldürür..

   Sil
  2. amin canım çok teşekkür ederim:)

   Sil
 8. Merhabalar,

  Bloğunuzu bir solukta okudum. Oğluşunuzun selamını aldım. Cenab-ı Allah'tan size; azadan ve akıldan noksanı olmayan sağlıklı, sıhhatli, hayırlı ve salih bir oğluş nasip ve müyesser eylesin inaşallah.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun efendim, saygılarımla.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. recep bey; yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.amin inşallah tek tesellimiz dua etmek ve cenab-allah'a sığınmak.sevgilerimle..

   Sil
 9. Bu yazını bir solukta okudum. Allahtan attığın başlıktan bebeğin sağ ve sağlıklı olduğu sonucuna varmıştım.
  Çok sıkıntılı günler yaşamışsın belli ama her karanlık günün ardından mutlaka güneş doğar öyle değil mi?
  Senin adına seni sevenler adına çok sevindim.

  Allah esirgesin seni ve oğluşu .
  Oğluşun sağ ve sağlıklı olarak dünyaya gelişi haberini de buradan okuyup kutlama yapmak nasip olsun inşallah!

  Önce kendine sonra da CAN 'ına çok iyi bak olur mu ?
  Sevgiler!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sevgili colette;güzel dileklerin için çok teşekkür ediyorum.bakacağıma dair söz veriyorum..sevgiler..

   Sil
 10. ilk önce üzülerek okudum sanki benmişim gibi içim cız etti sonlarına gelince öyle mutlu oldum ki.. Allah sağlıklı bir evlat verir inşallah.. selamını aldım oğluşunuzun o minik parmakları yerim ben....
  sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sevgili kerime; amin inşallah.çok teşekkür ederim.

   Sil
 11. atlaya zıplaya okudum yazdıklarını. oğluşuna söyle nalan da dua edecek onun için. hem sana tutunsun sıkı sıkı hem de sağlıklı olsun diye!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sevgili nalan; çok teşekkür ederim.nasıl duygulandığımı anlatmak imkansız.

   Sil
 12. Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşaallah.

  YanıtlayınSil
 13. yazını okuyunca çok duyulandım. sanki ben yaşamış gibi oldum. sonu güzel oldumu öncekiler çabuk unutulur. allah sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin inşallah

  YanıtlayınSil
 14. Allahım her isteyene nasip etsin , çok tebrik ediyorum bir tanem seni...çookk

  YanıtlayınSil

yorumlar: yalnız olmadığını bilmektir..değerlidir önemlidir.beni yalnız bırakmazsınız değil mi?

Bumerang - Yazarkafe