26 Temmuz 2011 Salı

ONA GÜVENME ,BUNA GÜVENME BU HAYATI GÜVENMEDEN Mİ? GÖTÜRECEĞİZ!.

iyi bir dinleyici olmaya çalıştım hep maddi olmasada mavevi desteğimi hiç esirgemedim hiç kimseden.yeri geldi kendime kızdım hatta küfürler yağdırdığım bile oldu.bazen isyan boyutuna geçip neden bu kadar yufka yürekli,neden bu kadar merhametli olduğumu sorguladım durdum.kötüyü oynamak istedim ,kötü olmak istedim acımadan diğer insanların yaptıklarını yapmak istedim düşene birde ben tekme atmak istedim..can acıtmak ,gözünün yaşına bakmamak istedim..ama nafileee sadece kendimi kandırdım durdum..her seferinde kendi kendime telkinler verdim.insanları tanıdıkça hayvanları daha çok sevmeye başladım sokaktaki bir köpeğe bir ekmek verdiğinde bile biri sana zarar vermeye kalktığında o köpecik yediği ekmeği bilip hırlamaya seni korumaya çalışır..peki ya insanlar?? çok kaba olucak ama yediği tabağa pislerler..en büyük hasarları ,en büyük darbeleri,en büyük kazıkları hep yakınımızdan almışızdır.bu ya akrabadır ya da çok güvendiğin eşin ,dostun arkadaşın abi abla dediğindir..

şimdi ortam ve ortalık okadar kötü olmuş ki!..gerçekten düşüp bayılana gerçekten ihtiyacı olana bile yardım eli uzatamayacak kadar kötü:(( işte olan onlara olacak..

arkadaşım anlattı gerçekten yaşanmış yaşlı 65 70 yaşlarında nine diyorum artık sen bu insandan ne beklersin ki?? genç bir kızı ''evladım benim burnum koku almıyor kolonya alıcam hangisi güzel kokuyor bunlardan bi bak '' deyip kız koklayınca bayılmış taksi çağırıp torunum vs vs deyip kızı götürmüş ve kızı satmışlar..
başka bir vaaka arkadaşım arkadaşının tanıdığı bir kız öğrenciye evini açıyor..5 ay boyunca yedirip içiriyorlar kendini yabancı hissetmesin diye onada öteberi alıyorlar.bir sabah kalktıklarında bakıyorlar ki ne kız var nede evde para pul..arkadaşının kızının takılarından ,makyaj malzemelerinden tutunda iç çamaşırına kadar kaldırmış evi büyük hasar bırakmış:((

dün denizde küçük bir terrieri yüzdürmeye çalışan kızla arkadaş oldum..anne ve babasıda vardı.
hoş beş sohbet derken.acılı bir aileydi dinlerken tıkandım bir acı çöreklendi boğazıma:(( hikaye gibi bir hayat 3 sene önce dolmuşta evlerine dönerken tren minübüsü sürüklüyo tv ve gazetelerde çıkmış bu kaza bu kazada kadın ve kızı yaralı bir çekilde kurtuluyor kadının kol ve bacağında platin var kızın ise daha düne kadar bacağının kesilmesi söz konusuymuş:( ki allahtan düzelme göstermiş hafif sekeliyor .bu kazada biri 20 biri 12 yaşlarında iki oğlunu kaybediyor aile:(((
baba yolda fenalaşan birine insanlık namına yardım için arabasına alıyor..bu fenalaşan vatandaş birden bıçağı dayıyor adamın boğazına ve ne varsa para pul kart alıp sıvışıyor.
kendi köylerinde anne babası olmayan tanıdıkları esrayı evlerine getiriyorlar.kendi kızlarından ayırt etmiyorlar.sevgi ,ilgi ,şevkatle sarılıyorlar..esrada bu iyiliği bu sevgiyi kızlarının ameliyatı için biriktirdikleri parayı kızının dolabını çekmecelere varıncaya kadar boşaltıp tüyüyor ortadan.

buna benzer bir sürü olay..emniyet müdürlüğü uyarıyor şebeke kurmuşlar arabaya bebek yerleştirip ve ya buna benzer durumlar..okuduklarım,dinlediklerim,gördüklerimden sonra yolda bayılan birini bile görsem artık yolumun istikametini değiştireceğim malesef:(( benim hayatım söz konusu çünkü başıma ne işler gelecek bellimi??

ona güvenme ,buna güvenme anasını sattığımın hayatını güvenmeden mi götüreceğiz!...

3 yorum:

 1. Canım benim sakın bu kadar ince düşünme,aklını yersin.Güvenmeden yaşanır mı?Canımız,malımız Allaha emanet.Biz önlemimizi alacağız mutlaka ama ne kadar önlem alınır ki?
  Seni ve yımırtayı öptüm...

  YanıtlaSil
 2. Yımırtaya sevgilerimi getirdim...
  mırk:)

  YanıtlaSil
 3. güvensiz bir toplumda yaşıyoruz canım ama düşünme bence sevgiler..

  YanıtlaSil

yorumlar: yalnız olmadığını bilmektir..değerlidir önemlidir.beni yalnız bırakmazsınız değil mi?

Haberler Haberler
Bumerang - Yazarkafe