3 Haziran 2012 Pazar

bazı bloglarda zararlı url var ve virüs bulaşmış. sizede bulaşması yüksektir.

bloglarda gezinirken bazı arkadaşların bloglarında zararlı url ve virüsler var.antivürüs programım  bu siteyi ziyaret edersen sanada bulaşır yinede devam etmek istiyormusun diye sorar. tek tek isim yazamayacağım aklımda kalmadı öyle olanlardan zaten hemen geri döndüm.ama bir çoğu bu durumda.şayet kullandığınız antivirüs proğramlarının hepsi ne yazık ki detayli bir şekilde göstermiyor.size normal görünen site ve bloglarda zararlı url ve virüsü alma olasılığınızda çok yüksek tabi. ben önemli belge ve resimlerimi flaşa aktardım flaşta yeterli alan yok? geri kalanıda d diskine taşıdım.format atılsa bile d diskindeki veriler silinmiyor.bilgisayarım çok yavaşladı ve kasıyor.ufak çaplı temizlemeler yapacağım yeterli olmazsa artık format atmaktan başka çarem yok.çok şükür ki format atmayıda öğrendim.biraz sıkıcı işte format güncellemeler  vs vs.

yine kısa bir temizleme yöntemi göstereceğim..
başlata gelip tıklayalım açılan menüde çalıştıra tıklayalım 


çalıştır penceresi açılacak. bu pencereye yüzde işareti temp yüzde işareti .bunu nasıl yapacağız şift tuşuna basılı tutup 5 e basacağız.
tamam butonunu tıklayınca ne kadar dosya varsa hepsi çıkacak .
bu dosyaları silmek için hepsini işaretleyelim. ya da maus imlecini sayfada bırakıp ctrl basılı tutup a harfi hepsini seçecektir..işaretlenen bu dosyaları sil değilde şift+delete şift tuşuna basılı tutup delete tuşuyla silelim..kolay gelsin.

2 yorum:

 1. cok tesekkur ederım bu bılgılendırma dolu yazı ıcın
  4.339 taneymıs :)

  hepsini temızledım

  soylemesn hıc aklıma gelmezdı boyle seyler yapmak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4.339 azda değilmiş:)) hepsi temizlendi artık.

   Sil

yorumlar: yalnız olmadığını bilmektir..değerlidir önemlidir.beni yalnız bırakmazsınız değil mi?

Haberler Haberler
Bumerang - Yazarkafe