11 Eylül 2009 Cuma

NEDEN BU KADAR SEVGİDEN YOKSUNSUNUZ????

bilgisayarımda sorunlar var sanırım oda benim gibi kırgın kızgın ve öfkeli..neyseki düzeldi hoş düzelmesede ne yazasım nede söyleyesim var!..yazsan söylesen ne değişecek ki!..gidenler geri mi gelecek!..insanların maddi manevi kaybı mı düzelecek!...
yağmacılar yağmalamaktan vazmı geçecek!..
ben üst komşuma haber saldım sizde kalacağız diye aman sakın es geçmeyin önemli bir tedbir sizlerde gidin!..
haa sprey de kullanmayın artık..
derelerin kenarına istanbullar ğaraj yaptı ,yol yaptı tır garajına geçici ruhsatı onlar verdi.tüm suçlu istanbulluların!....
''derenin intikamı ağır olur''


ölüm adın bile soğuk...ölümün soğuk nefesini hiç hissettiniz mi? iliklerinize kadar duydunuz mu?
çaresizce dolaştınızmı yollarda ?? ineceğiniz duragı geçip bilinmedik sokaklarda kayboldunuz mu hiç!...
hastane köşelerinde sandalye tepelerinde sabahladınız mı? evladını kaybetmiş bir ananın babanın acısını feryadını tv den değil yakından gördünüz mü hiç??
yoğun bakımda yatan bir hastanız  için elinize tutuşturulan alınması gereken  ender bulunan ve pahalı bir ilacı almak zorunda olup ellerinizi başınızın arasına alıp ''ne yapacağım allahım bana yardım et'' dediniz mi hiç??
genç ,yaşlı çocuk ellerini tutup gözlerine bakarken iyileşeceksin dediğinizde acı gerçekleri bildiğinizden o an yerin dibine girmek istediniz mi hiç??? acıyla kıvrandınız mı?? paran varsa yaşarsın paran yoksa öl dediklerini duyumsadınız mı hiç??
bu hiçliklerin hiç birini yaşamamış tatmamış olsanız bile bu birilerine yardım etmenizi engeller mi??
yüreğinizi ,duygularınızı ortaya koymayı engeller mi?
 bunu yapan ya da yapacak olanları acımasızca eleştirmenizi!... bu hakkı size kim verdi!...neden sevgiden bu kadar yoksunsunuz!..yetmedimi bunca acı göz yaşı!...


Ey makamı var ve yokun üzerinde olan kişi
Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun etme
S gamdan
Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun etme


Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan
Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun etme
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer

Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun etme ...

14 yorum:

 1. "bu hiçliklerin hiç birini yaşamamış tatmamış olsanız bile bu birilerine yardım etmenizi engeller mi??"

  Allah elele tutuşmayı nasip etsin bizlere yarattığındaki saflığı yakalamamızı nasip etsin tekrardan...Güzel paylaşım canım yüreğine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Canım arkadaşım çok duygulu bir yazı olmuş.Hem okudum hem duygulandım.TV de utançla seyrettim olanları!İnsalar iç yüzlerini ortaya koyrdular.Güvensizlik hat safada:)bu da çok tehlikeli bir şey!Hiç kimse birbirine güvenmiyor artık.Bakıyorum işin içinden çıkamıyorum.Afrikadaki aç insanlar gibi,onlar bile sıralarını bekliyor.Bilmiyorum bilmiyorum:)
  Hayırlı cumalar.

  YanıtlaSil
 3. yetti tabiii
  hem de çok acı
  malesef sevgiden anlayıştan yoksun insanlar yüzünden tüm bu acılar

  YanıtlaSil
 4. Ne doğru yazmışsın be adaşım yazasım yok diyorsun ama yazmaya devam et

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Funda, o kadar güzel ve anlamlı bir yazı yazmışsın ki okurken ürperdim. Bunları tatmamış olmak, duyarsız olmamız anlamına gelmez zaten. O kadar çok tadan varki..Ülkemizde hemen yanıbaşımızda, hastanelerde darülacezede, sokakta daha aklımıza gelmeyen hemen hemen her yerde ..Keşke birazcık görebilsek uygulayabilsek ,inanın o kadar çok şeyi düzeltiriz ki .. İşin kötüsü gittikçe insanlıktan ahlaki değerlerimizden ve yardımlaşmaktan uzaklaşıyoruz. Kızların annesinden kucak dolusu sevgi ve başarılar..

  YanıtlaSil
 6. Ah arkadasım ah... yazacak keske bır seylerım olsa da yazsam..allahım hepsının hepımızın yardımcısı olsun..

  YanıtlaSil
 7. tek tek cevap verecek gücüm dahi yok sevgili lorim utanacak onca insan varken sen neden utanıyorsun ki!..utanma başını dik tut tutki..
  bu düzene hiçde adil olmayan bu düzene baş kaldıracak hesap soracak birileri olsun

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel bir yazı, insanın başına gelmeyince bilmiyor maalesef..Kaleminize sağlık..

  YanıtlaSil
 9. YAYIMLAMA! YAYIMLAMA!

  Üstüne siyaset yapılanın ne olduğunu biz biliyoruz. Onlar da biliyor ama bu olanlar onlar için 'herkes bir biçimde ölecek, bu da onların kaderi. Yazıları böyle yazılmış' denilerek geçiştilecek. İçlerinde düşündükleri bu.
  Seçilen kadar seçmenin de hatası var. Hiç kimse kendine ait sorumluluktan yırtmaya çalışmasın!
  O kadar öfke doluyumki!
  O serbest bırakılan yağmacıların yaptığını sanki normal gibi gösterenler onları serbest bırakarak yaşayacağımız garanti bundan sonraki afet yağmacılarının da önünü açtılar.
  Bu kadar eğitimsiz olunca, cahil bırakılınca vicdan da olmuyor!

  YanıtlaSil
 10. ne guzel yazmıssın, ne guzel anlatmıssın aslında ıcındekılerı..asi melek.. hayat bu galıba.. malesef..

  YanıtlaSil
 11. İnan yazmakla yazmamk arasında gittim geldim...
  Sadece yazıklar olsun diyorum...

  YanıtlaSil
 12. merhaba canım... Bu aralar zırt pırt ağlıyorum gene gözlerim doldu inan ki... Bilmiyorum gerçekten nasıl bir dünyada yaşıyoruz, insanlar o kadar vahşileştiler ki kimsede ne vicdan, ne insaf, ne de acıma duygusu kaldı... Kısacası insanlık namına bişey yok artık.

  benim sayfamdan cevap verecektim ama kimseye cevap hakkı vermek istemiyorum.. Senin yazında bunun üzerine geldi zaten.. İnsanlar birbirlerinin kuyusunu kazmaya devam etsinler bakalım ne zamana kadar sabredebileceğiz... Neyse... Bu arada modellerinden esinleniyorum demişsin yap valla helali hoş olsun, bişeye takılırsan elimden geleni yaparım... İstersen tek tek yapılışını bile çekip koyarım :D

  YanıtlaSil
 13. Yazından ben de çok etkilendim doğrusu, ellerine sağlık."Parası varsa yaşayan parası yoksa yiğitçe ölen" ülkemin güzel insanlarına ve sana sevgilerimizle.

  YanıtlaSil

yorumlar: yalnız olmadığını bilmektir..değerlidir önemlidir.beni yalnız bırakmazsınız değil mi?

Haberler Haberler
Bumerang - Yazarkafe